Atopický ekzém

Trápi vás atopický ekzém? Vyskúšajte krém Bepanthen Sensiderm, ktorý prináša úľavu od svrbenia a začervenania pokožky.

Chladné mesiace sú obdobie, kedy sa prejavy atopického ekzému u väčšiny pacientov zhoršujú. Preto sa tejto téme teraz venujeme viac. Ak atopický ekzém trápi aj vás, iste s ním máte svoje skúsenosti.

Atopický ekzém alebo atopická dermatitída – názov tohto ochorenia pochádza z gréckych slov „atopos“ – cudzí a „eczeo“ – vyvierať. Ide o chronické alebo chronicky recidivujúce (opakujúce sa) neinfekčné zápalové ochorenie kože. Atopický ekzém postihuje dospelých aj deti.

 

Čo má vplyv na vznik ekzému?

Na vzniku atopického ekzému sa podieľa množstvo faktorov, často preto hovoríme o multifaktoriálnom ochorení. Z vnútorných faktorov sú to predovšetkým dedičnosť a rôzne druhy alergií, z vonkajších faktorov zas nadmerné umývanie a používanie mydiel, sprchovacích gélov a kozmetiky, pracie prostriedky, nosenie nevhodného oblečenia, kontakt so saponátmi, chemikáliami a inými dráždivými látkami v bežnom živote či v pracovnom prostredí. Veľký vplyv na vznik a zhoršovanie ekzému má aj zlé životné prostredie a v neposlednom rade takisto stres.

Problematický ekzém

Ekzém sa vyznačuje zápalom kože, ktorý sa prejavuje intenzívnym svrbením, suchosťou alebo začervenaním na povrchu pokožky. Čím viac si postihnuté miesta škrabete, s tým väčšou pravdepodobnosťou sa vírusy, baktérie a škodlivé látky môžu z vonkajšieho prostredia dostať do rozškriabanej pokožky a ekzém ďalej zhoršovať. Je to známy začarovaný kruh svrbenia a škriabania, ktorý frustruje mnohých ekzematikov – aj keď vedia, že škriabanie ekzém ešte zhorší, nedokážu sa ovládať. A platí to aj u dospelých. Neschopnosť odolať nutkaniu poškriabať sa môže viesť až k pocitom viny.

Ekzém môže postihnúť ľudí v akomkoľvek veku. Môže byť nepríjemný a dokonca bolestivý, pretože na koži sa tvoria pľuzgiere a pokožka praská, čím ľuďom bráni v činnostiach, ktoré im bežne robia radosť. U mnohých osôb aj samotný vzhľad pokožky postihnutej ekzémom vyvoláva rozpaky okolia. Kvôli tomu je pre nich náročnejšie socializovať sa.

Účinne proti prejavom ekzému – vyskúšajte krém Bepanthen Sensiderm, ktorý prináša úľavu od svrbenia a začervenania pokožky.

Väčšina pacientov trpiacich ekzémom hľadá prípravky, ktoré by priniesli nielen úľavu od svrbenia a predišli jeho vzniku, ale takisto vďaka ktorým by sa cítili spokojne vo svojej vlastnej koži. Krém Bepanthen Sensiderm je zdravotnícka pomôcka, ktorá ekzematikom prináša úľavu od intenzívneho svrbenia, a to už do 30 minút od aplikácie. Takisto pomáha s obnovením poškodenej kožnej bariéry.

Krém Bepanthen Sensiderm

 • Prináša úľavu od svrbenia už do 30 minút od aplikácie.
 • Prirodzene obnovuje ochrannú kožnú bariéru.
 • Hydratuje a regeneruje.
 • Dá sa používať dlhodobo*.
 • Je vhodný aj pre najmenšie deti a tiež pre tehotné a dojčiace ženy.
 • Krém Bepanthen Sensiderm aplikujte už pri prejavoch začínajúceho ekzému, keď koža šupinatie a začína svrbieť.
 • Vo fáze akútneho vzplanutia konzultujte použitie krému Bepanthen Sensiderm s lekárom.
 • Pri odznievaní nepríjemných prejavov ekzému, po liečbe stanovenej lekárom.

Kedy použiť krém Bepanthen Sensiderm?

TIP: Krém Bepanthen Sensiderm možno aplikovať aj pri podráždení pokožky iného charakteru, ak sú prítomné symptómy začervenania, svrbenia a suchosti pokožky (napr. v dôsledku alergickej reakcie).

Ako používať krém Bepanthen Sensiderm?

 • Krém Bepanthen Sensiderm je biely krém, ktorý už do 30 minút od aplikácie prináša úľavu od svrbenia a zároveň hydratuje a obnovuje kožnú bariéru.
 • Krém Bepanthen Sensiderm naneste v tenkej vrstve na začervenané a svrbiace miesta na koži.
 • Krém Bepanthen Sensiderm aplikujte podľa potreby na neporanenú pokožku aj niekoľkokrát denne.
 • Krém Bepanthen Sensiderm môžete používať dlhodobo*.
 • Krém Bepanthen Sensiderm je vhodný pre najmenšie deti i dospelých a možno ho používať aj počas tehotenstva a dojčenia.
 • Aplikovať ho môžete aj v okolí očných viečok a úst (zabráňte však vniknutiu do očí).

Krém Bepanthen Sensiderm je zdravotnícka pomôcka.

* O dlhodobom používaní u dojčiat je vhodné poradiť sa s lekárom.