Prebaľovanie krok za krokom

Mamička prebaľuje bábätko

Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých krokov pri výmene plienok môžete chrániť pokožku svojho bábätka pred zapareninami. Prinášame vám tipy týkajúce sa starostlivosti o detskú pokožku pri prebaľovaní a postup pri výmene plienok.

Najskôr sa uistite, že všetko potrebné na prebaľovanie máte poruke, aby ste nemuseli nikam odbiehať.

Výmena plienok krok za krokom

 1. Rozopnite bábätku overal alebo vyzlečte dupačky a začnite. Rozbaľte plienku a veľmi opatrne nadvihnite zadoček dieťaťa. Zospodu si ho podoprite rukou a chrbát dieťaťa mierne nadvihnite z podložky. Tento krok je nutné robiť veľmi opatrne.
 2. Pri čistení zadočka postupujte vždy od najčistejších partií k tým najviac zašpineným a smerom spredu dozadu (od genitálií k zadočku). Najlepšie je umyť zadoček bábätka pod tečúcou vodou, prípadne ho utrieť navlhčenými detskými obrúskami.
 3. Jemne osušte zadoček dieťaťa a nezabudnite na malé záhyby v pokožke.
 4. Zadoček nechajte chvíľu vetrať.
 5. Čistú plienku podložte pod bábätko a zadoček natrite vhodnou masťou. Dávajte pozor, aby sa plienka nedostala do kontaktu s nezahojeným pupčekom dieťaťa. Môžete napríklad zahnúť horný okraj plienky a dieťa zabaľte.
 6. Pri každom prebaľovaní je vhodné použiť masť na starostlivosť o zadoček dieťaťa (napr. Bepanthen Baby), ktorá pomáha chrániť a regenerovať pokožku detského zadočka.
Bábätko ležiace na chrbte pri výmene plienky

Bepanthen Baby. Spoľahlivá ochrana zadočka a šetrná starostlivosť pre bábätko aj pre vás.

 • Pomáha chrániť detský zadoček pred vznikom zaparenín
 • Ošetruje prsné bradavky pri dojčení
 • Každodenná starostlivost o suchú pokožku celej rodiny

Bepanthen Baby získal v roku 2019 ocenenie spotrebiteľov Najdôveryhodnejšia značka roka v kategórii prípravkov na zapareniny.

Ako mám správne používať masť Bepanthen Baby?

Pri každom prebaľovaní:

 • Na čistý a suchý zadoček naneste tenkú vrstvu masti Bepanthen Baby.
 • Na celý zadoček stačí množstvo vo veľkosti hrášku.
 • Masť sa dobre nanáša, na pokožke nezanecháva biely film. Vytvára transparentnú ochrannú vrstvu, ktorá pokožke umožňuje dýchať.

TIP: Aj na citlivú pokožku predčasne narodených detí.