Tetovanie a následná starostlivosť o tvoju kerku

Máš nové tetovanie tzv. kerku, alebo o ňom už nejakú dobu premýšľaš?

Kerka je zásadný zásah do tvojho života i kože. Je dôležité vybrať nielen ten správny motív a šikovného tatéra, ale aj kvalitnú následnú starostlivosť. O tetovanie sa treba prvých pár dní až týždňov dobre starať, aby sa zabránilo komplikáciám a tetovanie vyzeralo stále dobre.

Chceš mať všetky rady pekne pohromade a vždy po ruke? Stiahni si praktického Sprievodcu starostlivosťou o novú kerku nižšie.

 

 

Průvodce péčí

 

 

 

 


Na čo sa pripraviť


Skôr ako sa dáš tetovať, je dobré sa na to pripraviť. Tu je pár vecí, s ktorými sa môžeš počas procesu tetovania a tiež následne, stretnúť.

  • Bolesť

Nebudeme ti klamať. Tetovacia ihla opakovane prepichuje kožu, takže to pravdepodobne bude bolieť.

  • Tekutiny

Z čerstvého tetovania môže po obmedzenú dobu vytekať krv alebo číra tekutina (tkaninový mok) – to je úplne normálne.

  • Opuch

Pokožka môže byť okolo tetovania začervenaná alebo vystúpená. Opäť – aj to je úplne normálne. 

  • Chrasty 

Budeš mať pokušenie ich strhnúť alebo zoškrabnúť. Tomuto nutkaniu sa pokús odolať. S chrastami by sa mohla vylúpnuť aj časť atramentu.

Tetování


Sprievodca následnou starostlivosťou o nové tetovanie


Následná starostlivosť začína v momente, keď sa dáš tetovať. Pomáha tvoju kerku chrániť počas niekoľkých najbližších týždňov. Riaď sa preto týmito pokynmi a radami tatéra.

 

Ikona Ne-sa-hat

1.    Ne-chy-tať


Nepozeraj pod ochrannú fóliu. Bežnú fóliu nedaj dole skôr, než ti to odporučil tatér – zvyčajne najskôr po dvoch až troch hodinách.
 

2.    Daj dole ochrannú fóliu


Opatrne! Ak je fólia prilepená k pokožke, skús ju navlhčiť vlažnou vodou, aby sa dala ľahšie odstrániť.
 

 

3. Umy si pokožku


Pod fóliou môže byť krv alebo priehľadná tekutina (mok) – nie je to síce pekné na pohľad, ale je to normálne. Rukou si pokožku opatrne umy vlažnou vodou a jemným dezinfekčným mydlom.
 

 

4.    Dobre ju osuš


Pokožku osuš čistou papierovou utierkou, ktorú si jemne prikladaj na pokožku, netri ju. A to vážne. Inak si pokožku môžeš podráždiť alebo si môžeš dokonca spôsobiť krvácanie.
 

 

5.    Namaž masťou Bepanthen Tattoo


Pokožku je dôležité chrániť a zvláčňovať. Nanes len malé množstvo masti a jemne ju roztri, stačí tenká vrstva. Výhodou je, že neostávajú biele plochy.
 

 

6.    Tetovanú kožu pravidelne umývaj


Kérku umývaj a hydratuj masťou ideálne 4x denne tak dlho, ako je to potrebné. Neprestávaj ani po odlúpení chrást. Len pre tvoje info – chrasty sa môžu objaviť.
 

 

Čomu sa vyhnúť

 

  • Škrabaniu kože alebo odlupovaniu chrást 
  • Máčaniu kerky vo vode
  • Ostrému alebo priamemu slnečnému žiareniu 
  • Tesnému a priliehavému oblečeniu
  • Posilňovaniu alebo namáhaniu potetovanej oblasti

Ak je pokožka aj po niekoľkých dňoch opuchnutá, začervenaná alebo je teplá, nerob paniku a kontaktuj lekára alebo lekára dermatológa.
 

Tip


Či už je to tvoja prvá, alebo tridsiata kerka, následná starostlivosť je kľúčová. Tá totiž pomôže tvoju pokožku chrániť a tiež zabezpečí, aby tvoja nová kerka vyzerala stále rovnako dobre. Preto sa drž rád svojho tatéra aj vyššie uvedených bodov a staraj sa o nové tetovanie s láskou a masťou Bepanthen Tattoo – profesionálnou starostlivosťou o tetovanie s provitamínom B5.

 

#kerkacare


Podeľte sa o fotku svojej kerky s hashtagom #kerkacare

 

L.SK.MKT.CC.01 .2021.1305