Pokožka
vášho dieťatka

Priviedli ste na svet dieťatko a opäť ste sa až po uši zamilovali.
Prečítajte si viac o tom, ako sa starať o jemnú pokožku bábätiek.

Informácie o zapareninách

Zapareniny sa môžu objaviť kedykoľvek počas obdobia, kedy dieťa nosí plienky. V tomto období sa so zapareninami stretneme u väčšiny detí.

Dieťa dostáva novú plienku

Zapareniny – ako pomôcť chrániť

V prípade zaparenín sú liečba aj prevencia veľmi podobné – obe spočívajú v dodržiavaní niekoľkých jednoduchých hygienických odporúčaní.

Dieťa plačúce pri prebaľovaní

Prerezávanie zúbkov ako príčina zaparenín?

Prvé zúbky sa deťom väčšinou začínajú prerezávať približne vo veku šiestich mesiacov. Často ide o náročné obdobie pre rodičov aj dieťatko. Vaše bábätko či batoľa môže byť v tomto období mrzuté a podráždené a môže mať mnoho drobných príznakov, ktoré sa tak často spájajú s rastom zúbkov.

Dieťa cucajúce si prst

Ekzém u najmenších detí a batoliat

Ak trpia bábätká a batoľatá ekzémom, je to bolestivé a nepríjemné nielen pre ne, ale mimoriadne stresujúce a náročné chvíle zažívajú aj rodičia. Našťastie existuje niekoľko krokov, vďaka ktorým sa vášmu bábätku alebo batoľaťu môže uľaviť.

Mamička držiaca malé dieťa s ekzémom na tvári

Podráždenie pokožky u najmenších detí

Hebkosti kože bábätka sa nič na svete nevyrovná. Preto je tu Bepanthen, ktorý vám pomáha starať sa o váš malý poklad.

Nôžky novorodenca

Prebaľovanie krok za krokom

Práve sa vám narodilo bábätko a vy hľadáte spoľahlivý spôsob, ako šetrne ošetrovať jeho pokožku pri prebaľovaní. Niekoľko jednoduchých krokov vám môže pomôcť ochrániť pokožku bábätka pred zapareninami.

Plaziace sa bábätko s plienkou

Taška do pôrodnice – čo si zobrať so sebou?

Dlho očakávaná radostná udalosť – príchod bábätka na svet – sa blíži. Ešte niekoľko týždňov predtým však väčšina nastávajúcich mamičiek rieši, čo si zobrať do pôrodnice.

Tehotná žena balia kufor do pôrodnice